В Україні пішохідні переходи облаштовуватимуть по-новому

611 12.04.2019 в 07:47
Безпечні "зебри"

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм щодо проектування доріг. Зокрема, наразі вивчається зарубіжний досвід у облаштуванні безпечних пішохідних переходів на перехрестях. А саме, «косої зебри», яка розміщується не під прямим кутом до тротуару, як зазвичай, а навскіс.

«У Європі більшість пішохідних переходів - наземні, а не підземні як у нас. І незважаючи на це, аварій на європейських дорогах трапляється в рази менше. Все завдяки розумному проектуванню вулиць і доріг. Наприклад, влаштуванню на перехрестях наземних пішохідних переходів із “косою зеброю”. Тобто, не під прямим кутом до тротуару, як це звичайно роблять, а трохи навскіс. Здавалося б дрібниця, але завдяки їй для зустрічних машин підвищується видимість людей на переході, а отже, ризик наїзду чи іншої аварії набагато менша. Крім цього, це підвищує увагу і самого пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається. Тому ми зараз детально вивчаємо впровадження цієї практики у нас, щоб підвищити безпеку пішоходів», - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Він зауважив, що сьогодні в Україні більшість ДТП за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. «За статистикою МВС у 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тисяч людей, а ще 30 тисяч були травмовані. Серед найрозповсюджених причин аварій – порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості та водіння напідпитку. Тому створювати безпечні умови для перетину перехресть для пішоходів дуже важливо: проектувати продумані переходи, влаштовувати захисні стовпчики на краю тротуарів. Якщо тільки завдяки цьому нам вдасться зменшити кількість аварій, то уявіть скільки життів це може врятувати», - підкреслив він.

Практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їх використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Парцхаладзе також нагадав, що у чинних нормах (ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів») вже введена низка важливих змін для підвищення безпеки на дорогах в населених пунктах, зокрема:

- обов’язкове влаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах з 4-ма і більше смугами руху;

- можливість звуження ширини смуги на дорогах до 3-3,5 м в залежності від призначення доріг;

- обов’язкове влаштування металевих стовпчиків на зупинках громадського транспорту тощо.

Интересные новости:
11.04.2019
587
10% українців з порушеннями слуху тепер повинні мати обов'язковий зручний доступ до всіх громадських...
10.04.2019
1162
В Україні пропонують підвищити надійність проектування висотних будівель...
09.04.2019
599
Тепер нові та реконструйовані спортивні заклади повинні обов’язково мати безбар’єрний до...
22.04.2019
424
На українських зупинках планують влаштовувати більш міцне покриття для громадського транспорту...
19.04.2019
410
Тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язк...