В Україні спростили ведення будівельного бізнесу

Уряд спростив ведення будівельного бізнесу
961 01.04.2019 в 08:02
Будівельний бізнес

27 березня 2019 року на своєму засіданні Уряд схвалив постанову, направлену на покращення бізнес-клімату, якою, серед іншого, вводиться єдиний та прозорий порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва та нерухомого майна. За новим порядком отримати адресу будівництва можна буде за 5 днів, тоді як зараз цей термін становить в середньому 30 днів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Уряд ухвалив проект постанови, дуже важливої для покращення бізнес-клімату в Україні та зростання нашої позиції в Doing Business. У тому числі, за будівельним показником. Відтепер стане єдиним та простим порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. До цього не було чіткої процедури надання адрес готовим об’єктам будівництва. Цим займались органи місцевої влади на власний розсуд. Строки отримання адреси в середньому займали близько 30 днів. Новим порядком ми зможемо не тільки унеможливити будь-які зловживання, навмисні затягування та корупційні прояви у будівництві, а й значно спростити процедуру та скоротити терміни на отримання адреси до 5 днів”, - написав він.

Вищезазначеною постановою також спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Це можна буде зробити через онлайн-кабінет за 1 день замість 10-ти.

Ці зміни можуть сприяти покращенню інвестиційного клімату у будівництві та позитивно відобразитися на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”.

Нагадаємо, що Україна - одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед всіх 190 країн, в яких ведеться рейтинг. Зараз в загальному рейтингу Україна займає 71 сходинку.

За 2 останніх роки Україна піднялася на рекордну кількість позицій у Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво” - із 140 на 30-те місце.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько 600 млн дол. в економіку країни.

Интересные новости:
29.03.2019
2039
Исполком Одесского горсовета поддержал проект благоустройства Летнего театра в Городском саду Одессы...
29.03.2019
980
Ставок, місця для пікніків та майданчик для петанку: як змінять парк “Залізна вода”...
23.08.2019
316
За останні 5 років в Україні інвестовано понад 2,5 млрд. євро у галузь відновлюваної електроенергети...
23.08.2019
348
Вітання з Днем незалежності від Президента Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріа...
23.08.2019
409
За словами заступника міністра, найбільші корупційні ризики існують при видачі дозволів Державною ар...