В українських містах планують проектувати "зелені" трамвайні колії: що це таке?

В Україні хочуть змінити ДБН стосовно проектування трамвайних колій
696 15.03.2019 в 07:38



"Зелені" колії

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм (ДБН) щодо вулиць і доріг населених пунктів. Зокрема, наразі розглядається пропозиція влаштовувати на шляхах руху трамваїв в містах зелені насадження, так звані, “зелені колії” (“green tram tracks”). Вони сприятимуть покращенню екологічного та естетичного стану міст та перешкоджатимуть заїзду на них іншого транспорту, наприклад, індивідуальних автомобілів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхати по трамвайній колії, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це “зелені колії” трамваїв. Тобто, коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби. Виглядає це дуже гарно і несе лише користь для міст. Та й око пересічних громадян радіє від цієї зелені. Чому б не робити так і в нас в Україні?” - написав він.

Парцхаладзе навів приклад багатьох міст Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи, де практика влаштування “зелених колій” є широко розповсюдженою. Вони почали з’являтися тут ще у 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелені зони у міський простір. “Такі “зелені колії” - невід’ємна частина міської інфраструктури Барселони, Страсбургу, Варшави, Мілану та інших європейських міст. І ми можемо теж запозичувати цей досвід”, - додав він.

Интересные новости:
14.03.2019
519
Безпека в громадських закладах має бути підвищена при їх проектуванні...
13.03.2019
665
Мінрегіон відмінить застарілу норму ДБН щодо обов'язкового проектування телефонних автоматів та абон...
24.05.2019
907
Сучасне вуличне освітлення в Україні має бути енергоекономічним, - Парцхаладзе...
24.05.2019
556
З 1 серпня в усіх нових великих супермаркетах будуть зобов’язані проектувати туалети для відві...
20.05.2019
434
Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – ...