З українських шкіл зникнуть туалети, за існування яких в наш час мало би бути соромно

В 10% українських шкіл туалети досі розміщені на вулиці
696 11.02.2019 в 08:10


Туалети на вулиці“Сьогодні, на жаль, приблизно в 10% українських шкіл туалети для школярів досі розташовані на вулиці. В основному це навчальні заклади, які знаходяться у селах та невеликих містах. Частіше за все - початкові школи, де навчається ще зовсім малеча. Така статистика в 21-м столітті шокує. І від цієї практики минулого століття Україні потрібно остаточно позбавлятися”, - про це на своїй сторінці у Facebookнаписав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він відмітив, що наразі дуже важливо і актуально, що Міністерство освіти та науки України підіймає це питання. Так, для вирішення цієї проблеми МОН вже розпочало програму з облаштування туалетів усередині шкіл з умовною назвою “Гідність дитини” у рамках ініціативи “Нова Українська Школа”.

Зараз для створення комфортних умов навчання дітей в Новій Українській Школі впроваджують проект “Новий Освітній Простір”. І вже у понад 300 школах та дитячих садках створюється яскравий сучасний мотивуючий простір, в якому дітям хочеться навчатися. “Принципами НОП є енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір та безбар’єрність. І забезпечення дітей у школах комфортними та сучасними туалетними кімнатами є не менш важливим, ніж облаштування тепла у класах чи закупівля необхідного обладнання”, - наголосив він.

За словами Парцхаладзе, зараз більше 30% навіть тих вбиралень, що знаходяться в приміщеннях шкіл, потребують термінового ремонту. Є випадки, коли ремонт проведений, але не встановлені дверцята на кабінки або немає туалетів для потреб дітей з інвалідністю. І це теж потрібно змінювати.

Також Парцхаладзе нагадав, що з 1 вересня в дію вступив оновлений ДБН щодо проектування шкіл, який, серед іншого, ввів:

- обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів;

- проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м;

- обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини - двері “Антипаніка”;

- обов’язкове облаштування інклюзивного простору та інші сучасні норми.

Норми ДБН розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

Интересные новости:
11.02.2019
2312
Гениальный миллиардер решил расстаться со своим домом...
08.02.2019
978
3D-печатные объекты научили восстанавливаться после разрезания пополам...
19.08.2019
624
Представник президента в уряді Андрій Герус повідомив, що парламентарі планують внести зміни в закон...
19.08.2019
652
Программу по «растерминованию» становятся все более распространенной практикой у украинс...
19.08.2019
2882
Столичные власти хотят вернуть в собственность города сразу 40 памятников архитектуры, чтобы спасти ...