Студент зі Львова розробив систему збору електронного сміття

1088 06.12.2018 в 07:17

Електронне сміття використовують для створення прикрас

Студент Василь Ракитний створив стартап зі збору та переробки електроніки, яка відслужила свій вік. Зараз хлопець проходить навчання у стартап-школі Tech StartUp School, що працює в Національному університеті «Львівська політехніка».

Одного разу Василю потрібно було організувати на заході зону технологій. Для цього він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп'ютера. Свій комп'ютер розбирати не хотілося, тому він розмістив у Facebook оголошення про те, що йому потрібен зламаний комп.

Потім пропозицій забрати зламану техніку показав, що в Україні немає нема куди здати на утилізацію стару апаратуру. Ідея зацікавила студента, він зібрав команду з дев’яти чоловік, які з жовтня цього року почали створювати систему збору та переробки електроніки.

У Тернополі з'явиться завод з виробництва сучасних будматеріалів

«На сьогоднішній день відкриті дев'ять пунктів прийому. Це ремонтні майстерні і магазини електроніки, які підтримали нашу ініціативу. Вони розмістили у себе відповідні оголошення з логотипом «Коло». До них люди приносять утиль, а ми його потім забираємо.

На нашу ініціативу відгукнулися власники майстерень з ремонту техніки – у них накопичуються перегорілі деталі. Ми взяли на озброєння принципи роботи американської компанії, що займається подібним брухтом. Шукаємо застосування працездатній техніці, а непридатну розбираємо і сортуємо відходи – віддираємо мідь, алюміній, материнські плати ...

Ще придатні запчастини (наприклад, моторчики) складаємо окремо в надії, що знайдемо тих, кому вони знадобляться в роботі. Крім того, налагодили співпрацю з стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси. Серед тих, хто їх замовляє, багато працівників сфери інформаційних технологій. Наприклад, людина говорить: «Хотілося б, щоб ви виготовили мені щось креативне з чіпом від Intel», - розповідає автор проекту.

У Львові передумали будувати Палацу спорту

Найчастіше люди здають старі комп'ютери, ноутбуки, wi-fi роутери. Поки що стартап являє собою студентський гурток, тому щоб навчитися бізнесу Василь і вступив до стартап-школи при університеті, де вчиться безкоштовно в рамках проекту «Стартап прорив».

«Досвід подібних фірм за кордоном показує, що гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий прибуток. Плюс будемо створювати прикраси із запчастин», – каже Василь.

Джерело: «Факти»

Интересные новости:
06.12.2018
1147
Стоимость счетчиков и работ по их установке уже заложены в тарифе на оплату потребленного газа. ...
06.12.2018
683
Куяльницкий лиман, где уже больше двух веков действуют бальнеогрязевые курорты, станет курортом госу...
06.12.2018
1479
Авторы проекта «Линия защиты» планирует разместить световые качели и некие специальные с...
20.05.2019
558
С 1 июля могут существенно вырасти тарифы на электроэнергию. Причина - вступает в силу Закон «...
20.05.2019
1060
Украинцам написали новые правила отселения из хрущевок и панельных домов...
20.05.2019
721
Завдяки сонячним панелям на даху львівська школа планує заробляти 200 тис. грн. щороку...