ВАЖЛИВО: В Україні з'явиться реальний безбар’єрний простір

2407 2018-12-05 08:21:00


Україна без бар’єрів

3 грудня 2018 року на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища під головуванням Президента України Петра Порошенка у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було презентовано нові державні будівельні норми щодо доступності - ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”.

“Важливий фактор доступності - це універсальний дизайн або розумне пристосування об’єкта чи послуги. Відмова у такому пристосуванні є дискримінацією великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятним.

Це порушення норм Конвенції і неприйнятно для України як цивілізованої європейської держави. Тому для того, щоб проектувати правильно, Мінрегіоном були розроблені і наразі презентовані нові державні будівельні норми”, - наголосив Президент Петро Порошенко, відкриваючи нараду.
У свою чергу, Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підкреслив важливість розробки та впровадження нових державних будівельних норм.

“Ці державні будівельні норми на відміну від попередніх, стають обов’язковими. І всі інші ДБН, які сьогодні розробляються і приймаються, також враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Новий окремий ДБН має зробити прорив у галузі, щоб всі нові об’єкти будувалися доступними”, - підкреслив він.

Рада заборонила приймати в експлуатацію новобудови без урахування потреб людей з інвалідністю

Новий ДБН вже затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 327 від 30 листопада 2018 року. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. Найближчим часом новий ДБН буде опублікований в офіційному віснику Міністерства, після чого через 3 місяці вступить в силу. Це означає, що вже навесні наступного року він запрацює.
“Ці норми розроблені для створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших. Сьогодні 90% всіх збудованих пандусів є неправильно влаштованими, а переважна кількість людей взагалі не знають, що таке тактильна плитка. Так не має бути і новий ДБН, у першу чергу, направлений на ефективне вирішення цієї проблеми”, - відмітив Лев Парцхаладзе.

ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковим до виконання. У ньому наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про влаштування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху

та інші важливі зміни.Практична дія нового ДБН сприятиме створенню універсального громадського простору, доступного для кожного.

Довідково:

Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

Проект нового ДБН розроблений на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”.Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
05.12.2018
497
З прийняттям законопроекту пандус або інші спеціальні засоби доступності можуть встановлюватися без ...
04.12.2018
542
Нові ДБН щодо фасадної теплоізоляції дозволять щорічно заощаджувати до 15% тепла. ...
03.12.2018
1036
Транспортно-пересадочні вузли повинні забезпечувати максимально комфортну та швидку пересадку пасажи...
17.12.2018
434
Новий ДБН вже затверджений, буде опублікований найближчим часом та вступить в силу орієнтовно навесн...
14.12.2018
523
Мінрегіон розширив зонування України за світловим кліматом для підвищення інсоляції і комфорту в при...
13.12.2018
385
У наших будівельних нормах щодо водопроводу та каналізації досі не були прописані сучасні рішення шв...