В Україні запровадили нові норми щодо теплоізоляції фасадів

696 2018-12-04 07:22:00Теплоізоляція фасадів – нова будівельна норма

З 1 грудня 2018 року в Україні офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо теплоізоляції фасадів, які, зокрема, передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

«Економія на опаленні, використання альтернативної енергетики та інших сучасних рішень, в тому числі, щодо теплоізоляції фасадів - це те, що в Європі вже давно є нормальною практикою. Наприклад, у сусідній Польщі за термомодернізацію житла взялися ще у 90-ті і сьогодні до 50% всього житлового фонду утеплені і використовують набагато менше енергії.

У нас же в Україні, на жаль, досі немає такої розповсюдженої практики. Це потрібно змінювати. Тому ми взяли за основу європейський досвід та під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції привели у відповідність вимоги щодо проведення таких заходів. Новий ДБН вже діє з 1 грудня», - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Столичні будівельники зароблятимуть більше

За його словами, проведення таких заходів дозволить українцям заощаджувати до 15% тепла щороку. «Для всієї країни ця економія може скласти близько 3 млрд грн за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструйовано та збудовано таких будинків, тим більшою буде економія», - відмітив Парцхаладзе.

Це також дозволить на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель. «Сьогодні приблизний строк експлуатації будівель складає 100 років, і проведення таких теплоізоляційних заходів продовжить їм життя ще до 20 років», - додав Парцхаладзе.

Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
03.12.2018
1111
Транспортно-пересадочні вузли повинні забезпечувати максимально комфортну та швидку пересадку пасажи...
30.11.2018
583
Об’єкти, які проектуються, мають були однаково доступними і зручними як для маломобільних груп...
29.11.2018
1784
В Європі така система називається «traffic calming» - це комплекс заходів із дизайну дор...
15.02.2019
789
В Україні заборонили використання азбестоцементних труб в системах водопостачання та каналізації &nd...
14.02.2019
449
Тепер проектувати поріг або сходи при вході до житлових будинків не обов’язково...
13.02.2019
525
Кінотеатри та клуби потрібно обов’язково облаштовувати системами протидимного захисту – ...