В Україні запровадили нові норми щодо теплоізоляції фасадів

838 04.12.2018 в 07:22Теплоізоляція фасадів – нова будівельна норма

З 1 грудня 2018 року в Україні офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо теплоізоляції фасадів, які, зокрема, передбачають впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів.

«Економія на опаленні, використання альтернативної енергетики та інших сучасних рішень, в тому числі, щодо теплоізоляції фасадів - це те, що в Європі вже давно є нормальною практикою. Наприклад, у сусідній Польщі за термомодернізацію житла взялися ще у 90-ті і сьогодні до 50% всього житлового фонду утеплені і використовують набагато менше енергії.

У нас же в Україні, на жаль, досі немає такої розповсюдженої практики. Це потрібно змінювати. Тому ми взяли за основу європейський досвід та під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції привели у відповідність вимоги щодо проведення таких заходів. Новий ДБН вже діє з 1 грудня», - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Столичні будівельники зароблятимуть більше

За його словами, проведення таких заходів дозволить українцям заощаджувати до 15% тепла щороку. «Для всієї країни ця економія може скласти близько 3 млрд грн за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструйовано та збудовано таких будинків, тим більшою буде економія», - відмітив Парцхаладзе.

Це також дозволить на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель. «Сьогодні приблизний строк експлуатації будівель складає 100 років, і проведення таких теплоізоляційних заходів продовжить їм життя ще до 20 років», - додав Парцхаладзе.

Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
03.12.2018
1182
Транспортно-пересадочні вузли повинні забезпечувати максимально комфортну та швидку пересадку пасажи...
30.11.2018
691
Об’єкти, які проектуються, мають були однаково доступними і зручними як для маломобільних груп...
29.11.2018
1856
В Європі така система називається «traffic calming» - це комплекс заходів із дизайну дор...
17.05.2019
435
На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищенн...
16.05.2019
572
При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий Д...
15.05.2019
432
Чергові зміни норм ДБН передбачають будівництво безпечних лівих поворотів на трасах із великою інтен...