Студент з Швеції винайшов картопляний пластик (ВІДЕО)

766 2018-12-03 08:17:00

За два місяці картопляний пластик перетворюється на компост

Пластмаса на основі крохмалю є хорошою альтернативою звичайному пластику. Шведський студент з Лундського університету Понтус Тернквіст досліджував саме картопляний крохмаль серед різних інших його різновидів. Завдяки своєму винаходу дослідник є кандидатом на престижну премію Джеймса Дайсона.

«Мені було цікаво знайти рішення для використання одноразових пластикових матеріалів. Відправною точкою було розбіжність між часом використання виробів із пластику (20 хвилин) і терміном їх розкладання (450 років!)», – зазначив пан Тернквіст.В процесі роботи студент з Лундського університету слідував класичного наукового методу «проб і помилок»

«Спершу в своєму проекті, присвяченому здатні біологічно руйнуватися термопластику, я вирішив використовувати водорості. Однак, коли я підігрів їх, то отримав просто печені водорості. Тоді я спробував змішати водорості з картопляним крохмалем. Невелика частина цієї рідини впала на підлогу. Коли вона висохла, то сформувала свого роду плівку. Тому я вирішив зосередитися саме на цьому процесі», – додав шведський студент.

Під Києвом побудують завод з утилізації тари від пестицидів

В результаті вийшов картопляний пластик. Це біорозкладаний матеріал. Його можна використовувати для виготовлення будь-якого предмета, які зазвичай виробляють з одноразового пластику: від соломинок до столових приладів. По закінченню 2 місяців картопляний пластик перетворюється в компост.

Картопляний пластик виробляється з картопляного крохмалю і води. Обидві складових змішуються і нагріваються до тих пір, поки рідина не загусне. Після цього суміш виливають у форми і піддають дії тепла до тих пір, поки вона не ущільнився і не висохне. Залежно від кількості рідини, що додається в форми, матеріали можуть бути товстими, твердими або тонкими, як плівка.

Джерело: freshplaza

Интересные новости:
03.12.2018
615
Роботи на майданчику реалізуються за кошти Громадського бюджету, адже саме цей проект став одним з п...
03.12.2018
1063
Однак, вже наступного дня після його запуску, швидкісний експрес зламався....
03.12.2018
663
Пока что батарейки складируют в специальных хранилищах в крупных городах, так как на обычные свалки ...
08.11.2000
450
Всі мурали, які складають фреску, присвячені темі національної єдності України. ...
08.11.2000
304
Велопарковку встановили за підтримки Швейцарії, об'єкт коштує близько 1,5 млн гривень. ...
08.11.2000
380
Будматеріал майстер збирає і в своєму селі, і по сусідніх їздить. ...