Студент з Швеції винайшов картопляний пластик (ВІДЕО)

939 03.12.2018 в 08:17

За два місяці картопляний пластик перетворюється на компост

Пластмаса на основі крохмалю є хорошою альтернативою звичайному пластику. Шведський студент з Лундського університету Понтус Тернквіст досліджував саме картопляний крохмаль серед різних інших його різновидів. Завдяки своєму винаходу дослідник є кандидатом на престижну премію Джеймса Дайсона.

«Мені було цікаво знайти рішення для використання одноразових пластикових матеріалів. Відправною точкою було розбіжність між часом використання виробів із пластику (20 хвилин) і терміном їх розкладання (450 років!)», – зазначив пан Тернквіст.В процесі роботи студент з Лундського університету слідував класичного наукового методу «проб і помилок»

«Спершу в своєму проекті, присвяченому здатні біологічно руйнуватися термопластику, я вирішив використовувати водорості. Однак, коли я підігрів їх, то отримав просто печені водорості. Тоді я спробував змішати водорості з картопляним крохмалем. Невелика частина цієї рідини впала на підлогу. Коли вона висохла, то сформувала свого роду плівку. Тому я вирішив зосередитися саме на цьому процесі», – додав шведський студент.

Під Києвом побудують завод з утилізації тари від пестицидів

В результаті вийшов картопляний пластик. Це біорозкладаний матеріал. Його можна використовувати для виготовлення будь-якого предмета, які зазвичай виробляють з одноразового пластику: від соломинок до столових приладів. По закінченню 2 місяців картопляний пластик перетворюється в компост.

Картопляний пластик виробляється з картопляного крохмалю і води. Обидві складових змішуються і нагріваються до тих пір, поки рідина не загусне. Після цього суміш виливають у форми і піддають дії тепла до тих пір, поки вона не ущільнився і не висохне. Залежно від кількості рідини, що додається в форми, матеріали можуть бути товстими, твердими або тонкими, як плівка.

Джерело: freshplaza

Интересные новости:
03.12.2018
792
Роботи на майданчику реалізуються за кошти Громадського бюджету, адже саме цей проект став одним з п...
03.12.2018
1173
Однак, вже наступного дня після його запуску, швидкісний експрес зламався....
03.12.2018
815
Пока что батарейки складируют в специальных хранилищах в крупных городах, так как на обычные свалки ...
20.05.2019
557
С 1 июля могут существенно вырасти тарифы на электроэнергию. Причина - вступает в силу Закон «...
20.05.2019
1046
Украинцам написали новые правила отселения из хрущевок и панельных домов...
20.05.2019
720
Завдяки сонячним панелям на даху львівська школа планує заробляти 200 тис. грн. щороку...