На Львівщині рятуватимуть замок, поки він остаточно не завалився

Спершу замок хочуть передати на баланс Львівської облради
1169 20.11.2018 в 07:35
Замок в Поморянах

До кінця 2018 року для Поморянського замку часів XIV століття, що у Золочівському районі, планують знайти власника. Таку ідею хочуть втілити активісти ініціативної групи із відродження замку. Зараз замок перебуває на балансі ЛОДА. Останні три роки основне фінансування замку надходило саме з обласного бюджету. Тому і місцева влада, і активісти наполягають на тому, щоби Поморянський замок перейшов у комунальну власність ЛОР. Навесні цього року селищний голова Поморян звертався із запитом до ЛОР, аби рада прийняла замок в обласну комунальну власність.

«На нашу думку, найбільш справедливо, аби власником стала Львівська обласна рада, оскільки саме вона єдина відгукнулася на наше звернення про допомогу та останні роки фінансувала ремонтно-реставраційні роботи у замку. Однак опісля було б доцільно, щоби облрада як власник передала об’єкт в довгострокове управління свідомому господареві та ефективному менеджерові», — повідомила Ганна Гаврилів, кураторка ініціативної групи з відродження Поморянського замку.

З її слів, сьогодні замок перебуває в аварійному стані. І щоби відновити маєток, потрібно якомога швидше знайти для нього власника.

«Будь-який об’єкт повинен мати впорядковану правовстановлюючу та технічну документацію. І для цього потрібен власник. А нема власника — нема відповідальності. Тому пошук господаря зараз у нас у пріоритеті», – каже вона.

Натомість в ЛОДА вважають, що для початку потрібно відремонтувати будівлю замку.

«Наразі мені невідомо про те, що замок планують передати у комунальну власність облради. На мій погляд, для початку цей замок потрібно відремонтувати, а тоді вже приймати якісь рішення щодо права власності цієї будівлі», — наголосила у коментарі директорка департаменту архітектури і містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук.

Водночас у Львівській обласній раді запевнили, що готові опікуватись Поморянським замком.

«Це питання буде винесено на засідання профільних комісій ЛОР. Якщо члени комісій будуть вважати, що доцільно приймати замок в обласну комунальну власність, тоді замком опікуватиметься обласна рада. ЛОР має інші, більш важливі, витрати, однак замок розташований у меах області і ми також зацікавлені, щоби ця будівля мала належний вигляд», — зазначив Андрій Білоус, перший заступник голови ЛОР.

Нагадаємо, 30 березня цього року комісія з питань культури, історико-культурної спадщини та туризму ЛОДА передбачила 500 тис. грн на позапланові стабілізаційні роботи та водовідведення замку. Також цього року Золочівська районна рада виділила на відновлення Поморянського замку 200 тис. грн. Нагадаємо, що 12 квітня цього року стався обвал стіни східного крила Поморянського замку. У вересні департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА уклав договір з підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів про реставрацію замку в смт Поморяни. Згідно із договором, 8,2 млн грн витратять на першочергові аварійно-відновлювальні роботи у будівлі замку.

Довідка:
Поморянський замок на Золочівщині є пам’яткою архітектури національного значення. Перша згадка про Поморянський замок датується 1497 роком. У приватній власності замок востаннє був ще на початку минулого століття. В радянські часи його використовували як один з корпусів ПТУ. В 1970-му замок згорів, а після реставрації в 1978-му був безгосподарним. У 2008 році стіни замку почали знову валитись. Зараз замок перебуває в аварійному стані, частина стін зруйнована.

Джерело: zaxid.net

Интересные новости:
20.11.2018
1013
Ассоциация «Укрцемент» ввела новую систему идентификации цемента Cement ID...
24.05.2019
506
По мнению эксперта, в целом логика перекрестного субсидирования противоречит рыночным отношениям...
24.05.2019
582
Разрешить проблему с дефицитом финансов у компании под импорт и закачку газа, помимо привлечения кре...