В Україні проектуватимуть об'єкти, зручні для людей з обмеженою мобільністю

665 19.11.2018 в 07:40Безбар'єрний простір для людей з інвалідністю

Реалізація прав 3 млн українців з інвалідністю не можлива без створення в Україні дієвої безбар’єрності в будівлях та інфраструктурі

Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

“Досі понад 3 млн українців, що мають інвалідність, залишаються ізольованими від суспільства, адже більшість громадських закладів та будівель, вулиць і транспорту є повністю недоступними для них. 80% з цих людей є працездатним, проте реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде реальної безбар’єрності”, - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе за підсумками засідання Комітету доступності, який відбувся 15 листопада у Мінрегіоні.

На засіданні Комітету доступності, яке проводив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, за участі Голови Ради «Благодійного Фонду Петра Порошенка» Марини Порошенко, народного депутата Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, представників профільних відомств, місцевої влади та громадськості було обговорено остаточну редакцію проекту майбутнього ДБН, а також проблемні питання щодо впровадження доступності в Україні.

“Зараз разом з нашим базовим інститутом “КиївЗНДІЕП” ми завершуємо роботу над проектом нового ДБН щодо доступності. На відміну від тих норм, що діють на даний час, він буде враховуватиме потреби всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору чи слуху, а також інші маломобільні групи. Крім того, він міститиме деталізовані наочні приклади проектування всіх елементів доступності, якими можна користуватися як інструкцією. Тобто буде зрозумілим і дієвим ”, - сказав він.

Так, зокрема, у новому проекті ДБН пропонується обов’язкове впровадження в інфраструктурі населених пунктів, у житлових і громадських будівлях:

  • безпечних пандусів з правильним нахилом, спеціальних підйомників та ліфтів, універсальних туалетних кабін та інших елементів доступного середовища для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильних підлогових смуг, інформаційних покажчиків зі шрифтом Брайля, контрастних позначок та інформаторів, а також аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • технічних засобів інформування, орієнтування та сигналізації, організації субтитрування, сурдоперекладу та додаткових систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Новий ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
16.11.2018
949
При будівництві нових трас планується передбачити обов’язкове звуження крайньої лівої смуги...
14.11.2018
848
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлю...
17.05.2019
454
На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищенн...
16.05.2019
605
При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий Д...
15.05.2019
530
Чергові зміни норм ДБН передбачають будівництво безпечних лівих поворотів на трасах із великою інтен...