В Україні проектуватимуть об'єкти, зручні для людей з обмеженою мобільністю

600 2018-11-19 07:40:00Безбар'єрний простір для людей з інвалідністю

Реалізація прав 3 млн українців з інвалідністю не можлива без створення в Україні дієвої безбар’єрності в будівлях та інфраструктурі

Створення реального безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

“Досі понад 3 млн українців, що мають інвалідність, залишаються ізольованими від суспільства, адже більшість громадських закладів та будівель, вулиць і транспорту є повністю недоступними для них. 80% з цих людей є працездатним, проте реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде реальної безбар’єрності”, - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе за підсумками засідання Комітету доступності, який відбувся 15 листопада у Мінрегіоні.

На засіданні Комітету доступності, яке проводив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, за участі Голови Ради «Благодійного Фонду Петра Порошенка» Марини Порошенко, народного депутата Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, представників профільних відомств, місцевої влади та громадськості було обговорено остаточну редакцію проекту майбутнього ДБН, а також проблемні питання щодо впровадження доступності в Україні.

“Зараз разом з нашим базовим інститутом “КиївЗНДІЕП” ми завершуємо роботу над проектом нового ДБН щодо доступності. На відміну від тих норм, що діють на даний час, він буде враховуватиме потреби всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору чи слуху, а також інші маломобільні групи. Крім того, він міститиме деталізовані наочні приклади проектування всіх елементів доступності, якими можна користуватися як інструкцією. Тобто буде зрозумілим і дієвим ”, - сказав він.

Так, зокрема, у новому проекті ДБН пропонується обов’язкове впровадження в інфраструктурі населених пунктів, у житлових і громадських будівлях:

  • безпечних пандусів з правильним нахилом, спеціальних підйомників та ліфтів, універсальних туалетних кабін та інших елементів доступного середовища для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильних підлогових смуг, інформаційних покажчиків зі шрифтом Брайля, контрастних позначок та інформаторів, а також аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • технічних засобів інформування, орієнтування та сигналізації, організації субтитрування, сурдоперекладу та додаткових систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Новий ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
16.11.2018
848
При будівництві нових трас планується передбачити обов’язкове звуження крайньої лівої смуги...
14.11.2018
733
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлю...
15.02.2019
789
В Україні заборонили використання азбестоцементних труб в системах водопостачання та каналізації &nd...
14.02.2019
449
Тепер проектувати поріг або сходи при вході до житлових будинків не обов’язково...
13.02.2019
525
Кінотеатри та клуби потрібно обов’язково облаштовувати системами протидимного захисту – ...