Вулиці країни мають стати зручними та комфортними для людей з інвалідністю - Мінрегіон

771 09.11.2018 в 07:41
Переходи стануть зручнішими для маломобільних груп

З 1 вересня 2018 року при проектуванні пішохідних зон у містах і селах України мають обов’язково враховуватися потреби маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю. Відповідна норма ДБН є обов’язковою та міститься в оновлених державних будівельних нормах щодо планування і забудови територій (ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”). Нововведення стосується житлових, громадських та ландшафтно-рекреаційних територій населених пунктів.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Наші населені пункти, у тому вигляді, в якому вони існують сьогодні, зовсім не враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Більшість житлових кварталів, транспорту, пішохідних тротуарів та під’їздів до будівель досі залишаються недоступними. У новому містобудівному ДБН ми змінили підхід до облаштування житлових, громадських, ландшафтних та рекреаційних територій, прописавши у кожному розділі обов’язковість створення елементів безбар’єрності”, — сказав він.

Відтак, у нових нормах, які вже вступили в дію з 1 вересня, введено:

  • розширені обов’язкові вимоги щодо створення безбар’єрного простору в житловій забудові;
  • необхідність проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості для людей з інвалідністю;
  • обов’язкове облаштування перехресть пандусами-з’їздами, світлофорами зі спеціальними звуковими сигналами та тактильними поверхнями для орієнтації людей з вадами зору;
  • обов’язкове створення умов досяжності об’єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп: облаштування пандусів, підйомників, ліфтів тощо та інші важливі зміни.

Крім цього, найближчим часом буде прийнято важливі оновлені ДБН щодо доступності будівель і споруд для маломобільних груп населення. “Зараз Мінрегіон разом з нашим базовим інститутом — ПАТ «КиївЗНДІЕП» завершує роботу над проектом цих ДБН. На відміну від діючих норм, плануємо, щоб нові ДБН були дійсно ефективним. Тому в нових нормах буде обов’язково прописано не тільки необхідність створення безбар’єрності, а всі вимоги та конкретні приклади до них, як це має виглядати. Нові ДБН стосуватимуться всіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором», — відмітив Парцхаладзе.

Сьогодні в Україні понад 3 млн громадян мають інвалідність, з них 80% — працездатне населення. Реалізація їхніх прав безпосередньо пов’язана з доступністю будинків, приміщень, вулиць та транспорту.

Нагадаємо, Україна прийняла на себе відповідальність за реалізацію прав людей з інвалідністю, у тому числі, у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Мінрегіон визначено відповідальним за забезпечення імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності об’єктів для осіб з інвалідністю.

Джерело: прес-служба Мінрегіону

Интересные новости:
09.11.2018
946
В Мінрегіоні озвучили своє бачення, як зменшити кількість ДТП на транспортних розв'язках...
07.11.2018
740
В Україні за новим ДБН почали проектувати перші перехоплюючі велопарковки...
06.11.2018
941
Сучасні вентиляційні системи у школах та дитсадках можуть стати обов'язковими...
24.04.2019
1169
В Мінрегіоні розрахували кількість води, необхідну для присадибних ділянок...
22.04.2019
452
На українських зупинках планують влаштовувати більш міцне покриття для громадського транспорту...
Новости и Акции компаний