В Україні будуть проектувати нові зручні велопарковки

623 2018-11-07 07:46:00
Нові велопарковки

“Нові ДБН вже починають діяти! Незабаром в Києві мають з’явитися перехоплюючі велопарковки біля метро. Їх планують встановити біля шести станцій синьої гілки. Новий містобудівний ДБН, в якому прописана оновлена норма щодо проектування таких велостоянок біля метро, автовокзалів та інших транспортно-пересадочних вузлів, вступив в дію 1 вересня і його норми вже успішно використовують у столиці! Радий, що вже з’являються перші приклади цих змін, а велосипед, як вид транспорту, стає все популярнішим“, - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Вищезазначена норма міститься у нових державних будівельних нормах щодо планування і забудови територій (ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій”). Згідно з нею, перехоплюючі велостоянки можна проектувати біля станцій метрополітену, у межах територій автовокзалів та транспортно-пересадочних вузлів (ТПВ).

Кількість місць на перехоплюючих велостоянках біля метро визначається розрахунком: 0,1% від користувачів станції, але не менше ніж 10 паркомісць, у межах автовокзалів - 1% від користувачів вокзалу + 2% від отриманого числа, у межах ТПВ - 1% його добового пасажиропотоку. Відстань від перехоплюючої велостоянки до входу на станцію або автовокзалу не повинна перевищувати 30 м.

Парцхаладзе підкреслив зручність в організації таких парковок для людей. “Зазвичай у Європі на таких парковках можна залишити свій велосипед перед тим, як зайти у метро, або навіть взяти його на прокат і потім залишити біля іншої зручної станції. Це справді класно, адже, по-перше, заощаджується час та кошти на проїзд, по-друге, така поїздка легко замінить пробіжку або зал, по-третє, це сприяє зменшенню заторів та автомобілів на дорогах”, - зазначив заступник міністра.

Интересные новости:
06.11.2018
798
Сучасні вентиляційні системи у школах та дитсадках можуть стати обов'язковими...
05.11.2018
574
В Мінрегіоні повідомили про зміни, які стосуються будіництва паркінгів у історичних центрах міст...
13.12.2018
345
У наших будівельних нормах щодо водопроводу та каналізації досі не були прописані сучасні рішення шв...
12.12.2018
607
Це сприятиме підвищенню комфорту проживання та якості життя людей та унеможливить суцільну забудову ...
12.12.2018
471
У багатьох країнах Європи та світу ці енергоощадні технології використовуються всюди. ...