Україна піднялась в рейтингу Doing Business-2019 за будівельним компонентом

648 2018-11-01 07:46:00
Піднялись в рейтингу

“У новому рейтингу Doing Business Україна посіла 30 місце за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”. Загальний рейтинг країни виріс з 76-го до 71-го місця. У минулому році у нас був неабиякий ривок за будівельним компонентом - з 140-го на 35 місце. Це був рекордний ріст за цим показником серед усіх країн. Завдяки йому Україна могла піднятися в загальному рейтингу на 6 пунктів, але через інші компоненти ріст склав тільки 4 позиції. Втримати такий результат цього року було нашою головною метою. Це було непросто, але ми її досягли. Вдячний експертам Світового Банку. Будемо надалі працювати над покращенням та зміцненням результатів”, - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

31 жовтня 2018 року Світовий Банк опублікував новий рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business-2019, який досліджує стан інвестиційної привабливості та простоти у веденні бізнесу в 190 країнах світу. Так, Україна посіла 30 місце за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”, зберігши та зміцнивши свої минулорічні позиції.

Серед позитивних змін, які вплинули на підвищення рейтингу за будівельним компонентом, Парцхаладзе відмітив скасування процедури реєстрації декларацій та подвійного отримання технічних умов пожежної та техногенної безпеки від ДСНС при проектуванні, введення обов’язкової вимоги щодо наявності вищої освіти у розробників проекту будівництва та інженерів технагляду та інші нововведення.

Парцхаладзе підкреслив, що рейтинг Doing Business є одним із ключових інвестиційних індикаторів країни. “Висока позиція в рейтингу дає сигнал інвесторам про те, що в країну можна і треба інвестувати. За підрахунками експертів Світового банку, один пункт в загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько 600 млн дол в економіку”, - зазначив заступник міністра.

Довідково:

Doing Business - один з найпопулярніших рейтингів Світового банку, який характеризує стан інвестиційного клімату країни. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності в 190 країнах. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Интересные новости:
31.10.2018
856
Эксперты объяснили, как формируют цену на недвижимость...
26.03.2011
302
В Украине запустил онлайн-портал для контроля за финансированием ремонта дорог...
26.03.2011
370
Цьогоріч планують розпочати капремонт мостових переходів на Херсонщині...