Українці можуть отримувати пасивний дохід, інвестуючи у СЕС

1161 19.10.2018 в 07:33
Дохід буде становити 10% дивідендів від внеску у рік

Мешканцям Хмельницької області пропонують інвестувати у будівництво сонячних станцій та отримувати пасивний дохід.

Долучитись до розвитку відновлювальної енергетики зможуть учасники проекту Енергоклуб.

«Це платформа для залучення інвестиції у розвиток відновлювальної енергетики, в першу чергу, у будівництво сонячних електростанцій, але у майбутньому планується введення і вітрових потужностей, - розповідає співзасновник проекту Енергоклуб Валентин Захарчук. – Зараз ми оперуємо декількома земельними ділянками у районах області, а також маємо домовленості про виділення необхідної площі у Хмельницькому - всі ділянки мають необхідне цільове призначення та інфраструктуру».

До березня 2019 року Енергоклуб планує зібрати 2,5 млн доларів, а до березня 2021 року – ще 6 млн доларів.

«В разі успіху вже до кінця 2019 року розраховуємо побудувати 2-мегаватну сонячну електростанцію і підключити її до "зеленого тарифу", а до березня 2021 року збільшити її потужність до 9 МВт, - розповідає Валентин Захарчук. - У 2025 році маємо намір ввести в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 50 МВт, а до 2030 року збільшити її потужність до 100 МВт».

За словами співзасновника проекту, Енергоклуб працюватиме у формі кооперативу. «Ця форма власності дозволяє кожному учаснику володіти компанією у межах свого внеску і розвивати проект, який буде актуальним не лише зараз, але й через 10, 20 чи 50 років, - пояснює він. – До того ж адміністрування кооперативу коштує дешевше, ніж акціонерного товариства чи інвестиційного фонду».

У Німеччині, яка є однією з країн-лідерів з нарощування обсягів виробництва зеленої енергетики, працює понад 700 енергетичних кооперативів, продовжує співзасновник проекту. «Така форма власності активно застосовується у Данії, Нідерландах, Швеції, Австралії, Великобританії, - розповідає Валентин Захарчук. -

В США такі кооперативи є майже у всіх штатах і разом вони утворюють найбільшу в країні енергетичну мережу, власниками і споживачами продукції якої є мільйони американців».

Енергоклуб дозволить людям, які мають декілька десятків тисяч доларів увійти на ринок сонячної енергетики і отримувати стабільний пасивний дохід у вигляді дивідендів у розмірі 10% від внеску у рік, зауважує Валентин Захарчук.

«Будівництво сонячних електростанцій та вітрових парків - це дороговартісний процес: витрати на проектування, ліцензію та підключення і для СЕС потужністю 1 МВт, і для станції у десятки мегават становитимуть приблизно 220-250 тисяч доларів, - наголошує він. -

Учасники кооперативу Енергоклуб отримують готову платформу для входження в енергетичний ринок України без бюрократії, ліцензій, будь-яких законодавчих обмежень - це реальна можливість забезпечити себе у майбутньому стабільним фінансовим доходом та зберегти природу».

Енергоклуб залучатиме інвестиційні ресурси представників бізнес-середовища, фізичних та юридичних осіб, які прагнуть диверсифікувати свої доходи та зацікавлені в отриманні пасивного доходу, наголошує Валентин Захарчук. «Також плануємо використовувати банківські кредити: зараз є пропозиція від Укргазбанку, у майбутньому сподіваємося працювати з ЄБРР», - ділиться прогнозами співзасновник проекту.   

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
В Киеве закрывают станции велопроката из-за вандалов


Источник: Ecotown

Интересные новости:
19.10.2018
626
Правительство просит украинцев жаловаться не только на субсидиантов-мошенников, но и в принципе на т...
19.10.2018
1212
Государству вернули дом на улице Владимирской стоимостью 15 млн гривен...
19.10.2018
713
Кабмин разрешил устанавливать счетчики тепла в многоэтажках: как это работает...
25.04.2011
281
Мінрегіон спрощує процедуру отримання будпаспорту на садибну забудову...
25.04.2011
496
«Зелений театр» в Одесі відкриють у новому сезоні...
Новости и Акции компаний