Експерт: європейський ринок залишається малодоступним для українських матеріалів

600 2018-10-18 08:19:00
Тенденція до зростання вартості будматеріалів зберігається

В наступному році ціни на українські будматеріали та послуги будівельників безумовно будуть зростати. Про це  розповів експерт будівельного ринку Іван Салій.

Він розповів про причини, які викличуть зростання вартості вітчизняної будівельної продукції: "Для промисловості газ за 15 останніх місяців уже зріс у ціні вдвічі, і далі зберігається тенденція до зростання. Вартість електроенергії, особливо на підключення нових потужностей, мало обґрунтована та зашкалює. Щодо транспорту: пальне досягло максимуму, залізниця домагається підвищення вартості переміщення вантажних порожніх вагонів на 95%".

За його словами, одна з головних проблем будівельного сектору України – це хвиля еміграції. "Мільйони українських будівельників розбудовують Європу, а не нашу країну. Для того, щоб налагодити в Україні успішне виробництво тих чи інших товарів, вітчизняним підприємцям потрібно підвищувати працівникам зарплати і завозити робочих з інших країн", – сказав Салій.

"Наші товари, вироблені за європейськими технологіями і з кращої сировини, не є конкурентоздатними. Окрім керамічної плитки та цегли, як відомо, експортуємо ліс-кругляк та каолінові глини. Європейський ринок малодоступний, східні ринки ми зруйнували і руйнацію поглиблюємо", – розповів він.

Іван Салій також відзначив, що українці охоче купують українські будматеріали, однак причина – не патріотизм, а нижча ціна у порівнянні з іноземними аналогами.

"Чого чекати від масового покупця? Він купує дешеве, а на внутрішньому ринку вітчизняні вироби дешевші. Важливо, щоб при цьому гарантувалася заявлена якість. Але ринковий нагляд за якістю свідомо не розбудовують, попередню систему перевірок теж свідомо зруйнували", – уточнив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Социальное жилье для переселенцев: на что можно претендовать


Источник: Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

Интересные новости:
17.10.2018
571
С 1 октября 2018 вступили в силу изменения в государственные строительные нормы по проектированию жи...
17.10.2018
659
С начала года цена предложения квартир в долларовом эквиваленте опустилась на 3,7%, а за предыдущие ...
17.10.2018
657
Теперь перечень лиц, которые имеют право на социальное жилье, дополнен внутренне перемещенными лицам...
13.11.2000
463
Управління майном комунальної власності столиці, організація та проведення приватизації – такі...
10.11.2000
408
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлю...
13.11.2018
1207
Архітектор та велоекспертка пояснюють, що не так із реконструкцією парку на Троєщині...