Станції метро робитимуть доступними для людей з інвалідністю

Станції метро мають стати більш доступними для людей з інвалідністю, - Парцхаладзе
913 18.10.2018 в 08:22
Передбачено низку заходів для забезпечення безбар'єрності

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, у проекті нового ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення” пропонує обов’язково облаштовувати зручні засоби доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при новому будівництві та реконструкції станцій метрополітену.

Про це БілдПорталу повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«На жаль, більшість громадських об’єктів та транспорту в Україні досі залишаються недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Станції метрополітену не є виключенням. Люди змушені залишатися вдома чи користуватися послугами таксі, щоб не долати незручні пандуси та інші перешкоди у метро.

Ми прагнемо до створення реального безбар’єрного середовища в Україні, яке буде комфортним, зручним і безпечним для кожного. Тому під час оновлення державних будівельних норм щодо метрополітенів плануємо передбачити низку обов’язкових заходів для забезпечення безбар’єрності»
, - сказав він.

Проект нового ДБН передбачає:

  • обов’язкове проектування дверей на входах/виходах із метрополітену не менше 0,9 метрів для зручності проходу людей з інвалідністю - зараз ширина двері встановлена на рівні 0,8 метрів;
  • обов’язкове облаштування контрасних або світлових обмежувальних смуг із тактильної плитки на краю платформи – зараз немає норми;
  • обов’язкове встановлення механічних підйомників чи ліфтів, зручних спусків на сходах та підвуличних підземних переходах на виході з вестибюля на поверхню тротуару із  нормованим уклоном – зараз немає обов’язкової норми;
  • можливість розташування туалетів, у тому числі, для людей з інвалідністю, ззовні або всередині нових та реконструйованих станцій метрополітену – зараз немає норми.         

Проект оновленого ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення”  розроблений ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну діючого ДБН 2010 року.

Крім того, Парцхаладзе нагадавв, що Мінрегіон разом з базовим інститутом також розробляє окремий ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення і днями відбулось обговорення запланованих норм. 

«На відміну від існуючого з 2007 року ДБН – плануємо, щоб нові норми були дійсно дієвими. Прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як мають виглядати. Норми будуть стосуватися доступності для усіх груп населення з інвалідністю: колясочників, тих хто має вади слуху, зору та для інших маломобільних груп населення», - зазначив заступник міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Обновление ДБН. Спецтема

Интересные новости:
17.10.2018
1194
Щільність житлової забудови тепер чітко регулюється ДБН, - Парцхаладзе...
16.10.2018
674
Житлові квартали тепер будуть мати в 10 разів більше простору для спортивних занять замість господар...
12.10.2018
2841
Нові школи в Україні будуть проектуватися з відкритим навчальним простором...
24.05.2019
899
Сучасне вуличне освітлення в Україні має бути енергоекономічним, - Парцхаладзе...
24.05.2019
553
З 1 серпня в усіх нових великих супермаркетах будуть зобов’язані проектувати туалети для відві...
20.05.2019
433
Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – ...