Селянин за два тижні заробив 4 тис. гривень, побудувавши сонячну станцію

1527 17.10.2018 в 07:14
Продаж електроенергії дозволяє швидко окупити вартість станції

У селі Дмитрівка підприємець і радіоаматор Анатолій Савченко встановив сонячну електростанцію потужністю 8 кВт і за перші два тижні завдяки продажу електроенергії за «зеленим» тарифом заробив 4 тисячі гривень.

Про власну СЕС раціоналізатор мріяв давно - дочекався, коли ціни на панелі значно знизились, і реалізував проект.

"Сонячна станція, яка складається з 36 панелей, займає площу 12х6 м. Змонтувала СЕС київська фірма, у якої були придбані сонячні панелі. "Комп’ютерна програма показує загальну кількість виробленої електроенергії, ту, що спожив будинок, і продану на енергоринок, - розповідає Анатолій Савченко.

Діаграма на моніторі доводить, що сонячна станція працює навіть у похмуру погоду і в дощ - електроенергії виробляється менше, але на внутрішні потреби вистачить, а от у сніжний день СЕС даватиме зовсім мало, але сподіваюсь на підтримання комфортної температури в утепленому будинку назбираю". 

Якщо ж поставити 30-кіловатну СЕС, то навіть сніг не завадить виробляти електроенергію на продаж, впевнений він.

«У Дмитрівці не встановиш СЕС потужністю 30 кВт через застарілі лінії, які просто "не потягнуть" передачу виробленої електроенергії, - пояснює підприємець. - ПАТ Чернігівобленерго" досить оперативно підключило сонячну електростанцію: заяву написав – і вони приїхали - навіть не очікував, що це буде так швидко».

Анатолій Савченко старався укласти договір у 2018 році. «Тепер мені до 2030 року платитимуть по 18 центів за кіловат-годину (це 5,91 грн, а за мінусом податків – 4,75 грн – авт.), - пояснює він. - Наступного року було б вже по 16 центів за кВт-год».

Сонячна станція Анатолія Савченка запрацювала 15 серпня. За два перші тижні роботи СЕС після відрахування вартості спожитої електроенергії, а також близько 20% податку Анатолій Савченко заробив 4 тисячі гривень. «Коли дивишся, як від сонця гроші капають, на душі стає тепліше, – посміхається він. - Це – пасивний дохід і за ним – майбутнє».

СЕС обійшлася Анатолію Савченко у 8 тисяч доларів. Плюс витрати на дорогий інвертор – перетворювач сонячної енергії в електричну, монтаж, підключення, заміна підвідних дротів. Згідно з попередніми підрахунками, СЕС окупиться за 4 роки.

За 10 років сонячні панелі зношуються всього на 5%, гарантійний термін – два десятиліття, каже Анатолій Савченко. «Встановив сонячні панелі найновішої модифікації з армованим склом, яке захищає поверхню від граду та вітру, - пояснює він. - Вони постійно модернізуються, нові моделі генерують набагато більше енергії - не виключено, що через кілька років панельки будуть невеликими за площею і більш потужними».

Сьогодні в США вже значно менші за розмірами сонячні панелі генерують стільки ж електроенергії як і їх більші за площею аналоги, ділиться інформацією раціоналізатор. «Американці придумали навіть сонячні кулі, які піднімаються вгору аби отримувати більше енергії, - розповідає Анатолій Савченко. – Ні будинок, ні зелені насадження кулям не заважають, правда, є одна проблема: в них стріляє молодь і таким чином трощить».

Станом на серпень 2018 року у приватних домогосподарствах Чернігівської області працювало 68 сонячних електростанцій. Зокрема, у Бахмацькому районі з РЕМ укладено 15 договорів.  

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
На Кіровоградщині відкрили одну з найпотужніших сонячних станцій


Источник: Ecotown

Интересные новости:
17.10.2018
764
За результатами розгляду Верховний Суд скасував рішення попередніх інстанцій та ухвалив нове...
17.10.2018
860
Названы страны с самыми высокими зарплатами для иностранцев...
17.10.2018
1225
СЕТАМ не нашел покупателя на столичный ТРЦ Gulliver за 18 миллиардов...
23.04.2019
386
Регулятор изменил тарифную сетку по всем видам альтернативной энергетики...
23.04.2019
507
На відео – Каховська площа, на якій півроку тому «декомунізували» радянський монум...
23.04.2019
392
В городе уже испытали китайский электробус, а теперь начнут изучать польский...