Реакція ринку на перевірки. Держава не фінансує будівництво соціальної інфраструктури, а лише перевіряє - експерт

1221 2018-09-28 07:39:00
Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів аналізує новий законопроект

Експерт будівельного ринку, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій коментує новий законопроект, який забороняє вводити в експлуатацію житлові будинки без об'єктів соціальної інфраструктури – дитячих садків, шкіл та поліклініки:

"Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наполягає на проведенні фіскальних перевірок будівельних компаній на предмет сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю. "Буде доручення ДФС почати тотальні перевірки забудовників – на предмет сплати податків до бюджетів всіх рівнів", – заявив Гройсман кілька днів тому на форумі представників органів місцевого самоуправління у Тернополі. Чим можуть обернутись податкові перевірки для забудовників? Чи не спричинить це додаткову корупційну хвилю в будівельній галузі?"

"Тотальні перевірки будівництва і, як результат, – корупція, в Україні перманентні. Перевірки і без доручення прем'єр-міністра є обов'язком державних служб На жаль, держава не фінансує і не контролює будівництво соціальної інфраструктури, а лише перевіряє", – прокоментував експерт.

Капітальні інвестиції за джерелами фінансування

Іван Салій наголосив, що в Україні близько половини житла, що будується, – це приватні будинки на одну сім'ю, які будує звичайний українець, приватний інвестор.

"А держава – звітує. Те ж стосується і багатоповерхової забудови – 99,7% об'єктів фінансує населення. А кошти, які надаються з бюджету на програми співфінансування, мізерні. Але ж без стимулювання галузі відновлення темпів будівництва після нинішнього обвалу взагалі неможливе", – сказав він.

Частка будівництва у ВВП України – 2,3%, у Німеччині – 9,9%, у Туреччині – 17,2%, у Польщі – 9,8%. За 2017 рік будівництво в України – 3,2 млрд.євро, в Польщі – 48 млрд.євро, в Німеччині – 271 млрд.євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Украину ждет глобальный передел строительного рынка - мнениеИсточник: ВСВБ

Интересные новости:
14.09.2018
5384
Мінрегіон провів нараду з представниками територіальних органів ДАБІ та будівельного бізнесу...
12.12.2018
829
Проблема не в забудовниках чи архітекторах. Все зло від державних та муніципальних чиновників, моноп...
26.11.2018
701
Онлайн-платформа "Прозора ДАБІ" позволяет построить взаимодействие между застройщиками и Госархстрой...
09.11.2018
1670
На засіданні були представлені шляхи та механізми боротьби з корупцією...