Якісна сировина – запорука успіху продукції ПАТ «Дікергофф Цемент Україна»

1579 2016-09-26 12:58:00


Якість будь-якої продукції напряму залежить від складових, з яких вона виготовляється. Найсмачніше варення може вийти тільки з відбірних, стиглих і солодких ягід. Найкомфортніше і улюблене плаття спочатку було полотном натуральної бавовняної або лляної тканини вищого ґатунку. Ця тенденція стосується і нашого виробництва, адже тільки з найкращої сировини: вапняку, крейди, глини, каоліну та інших, можна отримати якісний цемент, який відповідатиме всім нормам і зможе сміливо складати конкуренцію на будівельному ринку.


Цемент виготовляється шляхом подрібнення в обертових млинах його напівфабрикату – клінкеру, але щоб отримати готову продукцію треба пройти чималий шлях.

Першим кроком до виготовлення міцного якісного цементу є кар`єри з високоякісною сировиною, а саме: карбонатними та глинистими породами. Карбонатні породи цінні для нас насамперед вмістом оксиду кальцію, масова частка якого повинна становити не менше 47%. В подальшому саме цей оксид стає основною складовою цементу. До таких порід відносяться вапняк, ракушняк, крейда, метаморфічні або осадові  гірські породи доломітового, карбонатно-глиняного і вапнякового складу.

Кар’єри нашої компанії забезпечують виробництво крейдою та вапняком. На відміну від крейди, яка володіє стабільним хімічним складом та легко подрібнюється, вапняки набагато важче піддаються процесу помелу, а їх хімічний склад коливається в залежності від глибини залягання, особливостей місцевості, часу утворення та багатьох інших факторів. Глиняні породи, такі як глина, суглинок або глиняний сланець, при зволоженні  стають пластичними і розбухають. Вони використовуються як компоненти, що багаті на оксид алюмінію, який в подальшому входить до складу рідкої фази клінкерної гранули в якості трьохкальцієвого алюмінату, без якого неможливо досягти необхідну міцність у ранні строки. На наших заводах для приготування глиняного та суглинкового шламу використовуються бовтанки, які забезпечують постійну гомогенізацію виготовленого шламу.

Важливу роль у виробництві клінкеру відіграють залізовмісні добавки, основною складовою яких є оксид заліза. Завдяки цьому окису у клінкері утворюється рідка фаза та мінерал алюмоферит, що забезпечує марочну міцність.

Для виготовлення кінцевого продукту також застосовується допоміжна сировина, така як шлак, у вигляді мінералогічної добавки, вугілля – в якості пального та гіпс, який виступає в ролі регулятора термінів тужавлення.

Контроль якості проводиться на всіх можливих етапах видобування та переробки сировини. Це дає можливість регулювати і корегувати роботу по мірі необхідності в будь-який момент. Також, за допомогою сучасного обладнання виробничих лабораторій, такого як лабораторні млини, плавильні машини «Вулкан» та ренгеноспектральних аналізаторів, визначається хімічний склад сировини.

Все вище написане – лише перші кроки на шляху до готового цементу, але вони є для нас найважливішими. Сировина – це скелет всього виробництва і від її якості залежить кінцевий результат, тоді як лабораторія – це душа заводу, яка працює в тісному контакті з усіма виробництвами, в тому числі кар’єром та сировинним відділом. І тільки «вклавши душу» можна отримати  не тільки кількість, але і якість.

 

Автори статті
– Марина Кравченко, інженер-лаборант з вугілля «ЮГцемент філії»
– Олена Семілєт, заступник начальника виробничої лабораторії і ВТК «ЮГцемент філії»

Науковий редактор
– Оксана Філенкова, начальник виробничої лабораторії і ВТК «ЮГцемент філії»


Джерело: ПАТ «Дікергофф Цемент Україна»
Інформацію опубліковано на правах реклами

 

Похожие статьи:
23.09.2016
1338
З настанням осені питання утеплення будинку стає особливо актуальним, адже невдовзі перші холоди. Ді...
25.01.2019
653
Які твердження про вентиляцію є правдивими, а які - ні...
09.01.2019
506
Распашные ворота пользуются значительной популярностью с давних времен - они очень дешевые в изготов...
Новые технологии и материалы в Украине
Строительство и Архитектура в развитых странах мира