Важливо для споживача: захист бетону від корозії

1174 2016-07-28 16:30:00 Корозія бетону – процес руйнування його структури,  хрупкість під дією навколишнього середовища - середовища експлуатації. Довговічність бетону обумовлена впливом на нього навколишнього середовища.                                                                                                     

Ґрунтові води, особливо в районах промислових підприємств, мають велику кількість  різних за складом домішок, шкідливих  для цементного каменю.

Стічні води підприємств ще  більше, ніж ґрунтові, збагачені сполуками, які викликають руйнування цементного каменю. При спуску неочищених стічних вод в ріки та водойми, вода в них може стати  агресивною  по відношенню до бетону гідротехнічних споруд.

В повітрі біля деяких промислових підприємств часто можуть  міститися забруднення, наприклад: сірчаний газ, хлористий водень, оксиди азоту. Їхня концентрація зазвичай знаходиться в допустимих межах санітарних норм,  не є шкідлива  для здоров׳я людини, але є  достатньою, щоб  з часом  привести до  руйнування бетону.   Налічують сотні речовин, які  можуть входити  в дотик з  цементним каменем і негативно діяти  на нього.

     

Корозія бетону може бути трьох видів:

1. Розчинення складових частин цементного каменю.

2. Корозія бетону при взаємодії  цементного каменю з кислотами, які знаходяться в воді.

3. Корозія бетону внаслідок утворення і кристалізації в порах важкорозчинних речовин.

Саме тому так важливо проводити захист бетону від корозії на всіх стадіях: проектування, виробництва цементу , бетонної суміші і залізобетонних конструкцій, як на заводах, так  і на будівельних майданчиках.  Бетон і залізобетон при правильному виробництві та використанні довговічні і можуть виконувати свою функцію багато років без видимих і невидимих руйнувань.


Результати досліджень
цементів ПАТ «Дікергофф Цемент Україна»  та бетону ТОВ З ІІ «Дікергофф Україна» на корозійну стійкість

 

З 2012 року  центральна випробувальна  лабораторія ТОВ З ІІ «Дікергофф Україна»  разом з державним підприємством «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій - ДП «НДІБК» проводить  дослідження по перевірці стану  цементних зразків-балочок та зразків-кубів бетону в агресивному сульфатному середовищі.

Ми маємо наступні підтвердження якості цементів та бетонів в агресивному середовищі:


1. Висновок від 29.11.13р. за результатами випробувань щодо корозійної стійкості бетону в агресивному середовищі бетонних зразків 1 партії в агресивному середовищі  згідно  ДСТУ Б ГОСТ 27677:2012:

«В результаті проведених випробувань зразків-кубів важкого бетону В45П4F75W8, відібраних на будівельному об’єкті в м. Керч з бетонної суміші для конструкції вітроелектроустановки ВЕУ №219, з партії бетону № 607 від 30.09.12 р. (виробник бетону – Миколаївська філія ТОВ З ІІ «ДІКЕРГОФФ (УКРАЇНА)», виробник цементу ПЦ ІІ/А-Ш-500РН – ПАТ «Югцемент», смт Ольшанське, Миколаївської обл.) щодо визначення корозійної стійкості бетону в агресивному середовищі водного розчину морської солі, спаду міцності, через 12 місяців випробувань, основних зразків (в агресивному середовищі) по відношенню до контрольних зразків (у воді) не спостерігалось. Втрат маси зразків бетону, через 12 місяців випробувань, не спостерігалось»

 

2. Висновок від 24.03.14р. щодо корозійної стійкості двох видів цементів ПЦ І-500Р та ПЦ ІІ/А-Ш -500Р  згідно вимог європейського стандарту ASTM C1012-04:

«1. Встановлено, що два види цементу ПЦ І-500Р та ПЦ ІІ/А-Ш-500Р  виробництва ПАТ «ЮГцемент»,  що випробувані в технологічній лабораторії  MAPEI по методиці ASTM C1012-04, стійкі до сульфатної корозії.

2. Отримані дані підтверджуються результатами випробувань бетону на цементі ПЦ ІІ/А-Ш-500Р».

3. В серпні 2016р. закінчуються дослідження щодо корозійної стійкості цементів:


ПЦ
I-500 (CEM I 42,5 N),   ПЦ IІ/А-Ш-400 (CEM ІI/А-S 32,5 N)

виробництва «Волинь-Цемент» філії ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» та

ПЦ IІ/А-Ш-500Р-Н (CEM II/A-S 42,5R),   ПЦ IІ/А-Ш-400Р-Н (CEM II/A-S 32,5R)

виробництва «ЮГцемент» філії ПАТ «Дікергофф Цемент Україна». Маємо проміжні  результати за 6 місяців: втрати маси та міцності зразків-балочок цементів, які знаходились  агресивному середовищі,  відсутні.

 

Автор - Лариса Іценко - головний технолог –
уповноважений представник керівництва з якості
ТОВ З ІІ Дікергофф «Україна»


Джерело: ТОВ З ІІ Дікергофф «Україна»
Інформацію розміщено на правах реклами


Похожие статьи:
11.07.2016
1935
Компанія «Снєжка-Україна» розповіла про нові можливості по вибору кольору фарби для офор...
16.05.2018
401
Правильно установленные желоб и трубы водосточной системы направят дождевую воду в дренажную систему...
03.05.2018
582
Penoboard – это экструдированный пенополистирол, который изготавливают на европейском оборудов...
Строительство и Архитектура в развитых странах мира