Сучасна вентиляція: правда та міфи

Які твердження про вентиляцію є правдивими, а які - ні
975 25.01.2019 в 07:58

Все частіше проектувальники, інженери і пересічні жителі квартир та приватних будинків замислюються про встановлення додаткового вентиляційного обладнання. Сфера вентиляції багато років була територією технічних спеціалістів, тому уявлення пересічних споживачів не завжди є об’єктивними.

Міф 1: Природної вентиляції приміщень достатньоНовомодні практики енергоефективності активно інтегруються у життя пересічного українця: теплозберігаючі герметичні вікна, фасадне утеплення ー сучасне покоління невпинно перетворює будинки та квартири на енергоефективні “термоси”, не замислюючись про питання ефективної вентиляції приміщень. Якщо раніше вентилювання відбувалось через шпарини і нещільності дерев’яних вікон, популярні у наш час ПВХ вікна затримують свіже повітря ззовні, а отже вентиляція не ефективна. Як наслідок, з’являються проблеми з невнормованим рівнем відносної вологості повітря, конденсатом на вікнах, появою грибка та плісняви на стінах і стелі, відчуттям задухи.

Міф 2: Для вентиляції оселі достатньо кондиціонеру


Розповсюджена помилка споживача ー сприйняття побутового кондиціонера як засобу вентиляції приміщення. Розповсюджені спліт-системи, які використовуються для охолодження приміщень, створені для керування температурним режимом, проте не забезпечують приміщення свіжим повітрям з вулиці. Кондиціонер охолоджує/нагріває наявне в приміщенні повітря, тому через деякий час можуть з’явитись ознаки наднормової концентрації вуглекислого газу та шкідливих викидів: задуха, важке дихання, неприємні запахи. Найбільш оптимальним є поєднання припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією повітря і кондиціонера: таке рішення забезпечить свіжість повітря в приміщенні та суттєву економію на додатковому кондиціонуванні.

Міф 3: Для вентиляції потрібен лише притік свіжого повітряКисень відіграє ключову роль у процесі життєдіяльності людини, проте, фактором, який визначає фізіологічно комфортне середовище для дихання є не кисень, а вуглекислий газ (СО2). Лише за годину дихання однієї людини виділяється як мінімум 0,02 м3 вуглекислого газу і до 40 грамів вологи. Підвищення концентрації СО2 у повітрі вище 0,1% спричиняє виникнення втоми, зниження концентрації та уваги, подразнення слизової оболонки очей і дихальних шляхів, приступи сухого кашлю. Для створення комфортного мікроклімату оселі необхідно організувати як приплив свіжого повітря, так і видалення відпрацьованого, насиченого вуглекислим газом, вологою та іншими шкідливими викидами.

Міф 4: Механічна вентиляція займає багато місцяЦе твердження правдиве лише частково: дійсно, існують габаритні вентиляційні установки, проте сучасна припливно-витяжна система з рекуперацією тепла ー рекуператор PRANA ーце компактна децентралізована вентиляційна установка. Побутовий рекуператор важить не більше 7 кг, монтується в стіну без порушення ремонту та не вимагає жодних витрат на його обслуговування. Зручне керування здійснюється за допомогою пульта дистанційного управління або додатка на смартфоні.

Міф 5: Механічна вентиляція підвищує рахунки за енергоносії

При незначному енергоспоживанні, сучасні системи вентиляції дозволяють значно економити енергоресурси. В основі роботи енергоефективних рекуператорів PRANA лежить мідний теплообмінник, який допомагає зберегти тепло в приміщенні в холодний сезон і прохолоду ー в спекотний.

Вентиляція за рахунок відкривання вікон спричиняє втрату до 30% тепла в холодний період і збільшує енерговтрати на додаткове кондиціонування до 70% в спекотний період. Рекуператор забезпечує ефективний повітрообмін приміщень без відкривання вікон і створює здоровий мікроклімат оселі.

Замовити безкоштовний проект, підібрати обладнання, отримати консультацію спеціаліста з вентиляції можна на сайті www.prana.org.ua

Джерело: prana.org.ua
Інформацію розміщено на правах реклами

Похожие статьи:
09.01.2019
670
Распашные ворота пользуются значительной популярностью с давних времен - они очень дешевые в изготов...
19.08.2019
410
Український бренд газових колонок “Львівська” із 60-тирічною історією випустив свою наст...
15.08.2019
2200
Еще в конце 70-х годов прошлого века европейцы утвердились в решении строить быстрее и дешевле, собл...