РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.784 EUR: 42.312
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.784
EUR 40.000 41.000 42.312
USD 39.470 39.830 39.784
EUR 42.100 42.720 42.312
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Сучасна вентиляція: правда та міфи

Які твердження про вентиляцію є правдивими, а які - ні
2088 25.01.2019 в 07:58

Все частіше проектувальники, інженери і пересічні жителі квартир та приватних будинків замислюються про встановлення додаткового вентиляційного обладнання. Сфера вентиляції багато років була територією технічних спеціалістів, тому уявлення пересічних споживачів не завжди є об’єктивними.

Міф 1: Природної вентиляції приміщень достатньо



Новомодні практики енергоефективності активно інтегруються у життя пересічного українця: теплозберігаючі герметичні вікна, фасадне утеплення ー сучасне покоління невпинно перетворює будинки та квартири на енергоефективні “термоси”, не замислюючись про питання ефективної вентиляції приміщень. Якщо раніше вентилювання відбувалось через шпарини і нещільності дерев’яних вікон, популярні у наш час ПВХ вікна затримують свіже повітря ззовні, а отже вентиляція не ефективна. Як наслідок, з’являються проблеми з невнормованим рівнем відносної вологості повітря, конденсатом на вікнах, появою грибка та плісняви на стінах і стелі, відчуттям задухи.

Міф 2: Для вентиляції оселі достатньо кондиціонеру


Розповсюджена помилка споживача ー сприйняття побутового кондиціонера як засобу вентиляції приміщення. Розповсюджені спліт-системи, які використовуються для охолодження приміщень, створені для керування температурним режимом, проте не забезпечують приміщення свіжим повітрям з вулиці. Кондиціонер охолоджує/нагріває наявне в приміщенні повітря, тому через деякий час можуть з’явитись ознаки наднормової концентрації вуглекислого газу та шкідливих викидів: задуха, важке дихання, неприємні запахи. Найбільш оптимальним є поєднання припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією повітря і кондиціонера: таке рішення забезпечить свіжість повітря в приміщенні та суттєву економію на додатковому кондиціонуванні.

Міф 3: Для вентиляції потрібен лише притік свіжого повітря



Кисень відіграє ключову роль у процесі життєдіяльності людини, проте, фактором, який визначає фізіологічно комфортне середовище для дихання є не кисень, а вуглекислий газ (СО2). Лише за годину дихання однієї людини виділяється як мінімум 0,02 м3 вуглекислого газу і до 40 грамів вологи. Підвищення концентрації СО2 у повітрі вище 0,1% спричиняє виникнення втоми, зниження концентрації та уваги, подразнення слизової оболонки очей і дихальних шляхів, приступи сухого кашлю. Для створення комфортного мікроклімату оселі необхідно організувати як приплив свіжого повітря, так і видалення відпрацьованого, насиченого вуглекислим газом, вологою та іншими шкідливими викидами.

Міф 4: Механічна вентиляція займає багато місця



Це твердження правдиве лише частково: дійсно, існують габаритні вентиляційні установки, проте сучасна припливно-витяжна система з рекуперацією тепла ー рекуператор PRANA ーце компактна децентралізована вентиляційна установка. Побутовий рекуператор важить не більше 7 кг, монтується в стіну без порушення ремонту та не вимагає жодних витрат на його обслуговування. Зручне керування здійснюється за допомогою пульта дистанційного управління або додатка на смартфоні.

Міф 5: Механічна вентиляція підвищує рахунки за енергоносії

При незначному енергоспоживанні, сучасні системи вентиляції дозволяють значно економити енергоресурси. В основі роботи енергоефективних рекуператорів PRANA лежить мідний теплообмінник, який допомагає зберегти тепло в приміщенні в холодний сезон і прохолоду ー в спекотний.

Вентиляція за рахунок відкривання вікон спричиняє втрату до 30% тепла в холодний період і збільшує енерговтрати на додаткове кондиціонування до 70% в спекотний період. Рекуператор забезпечує ефективний повітрообмін приміщень без відкривання вікон і створює здоровий мікроклімат оселі.

Замовити безкоштовний проект, підібрати обладнання, отримати консультацію спеціаліста з вентиляції можна на сайті www.prana.org.ua

Джерело: prana.org.ua
Інформацію розміщено на правах реклами

Похожие статьи:
09.01.2019
1189
Распашные ворота пользуются значительной популярностью с давних времен - они очень дешевые в изготов...
27.02.2024
1598
Узнайте больше о разновидностях и главных характеристиках строительного песка...
26.12.2023
2441
PENETRON представив інноваційні матеріали, що проникають глибоко в бетон, увʼязуючи елементарні...
0001